Mateřská škola Zdravíčko Vendolí (https://www.mszdravickovendoli.cz/)

Aktuality

Řadit dle: názvu | data | standardně
1 2 3 4 ... 7

Den IZS

Ve středu 19.6.2024 naše děti navštíví hasičský záchranný sbor ve Svitavách, kde se uskuteční Den spolupráce složek integrovaného záchranného systému.

Pro děti je připraven bohatý program z činnosti hasičů, policistů a záchranářů. Vztahuje se k tématu povolání, která chrání naše zdraví a životy, které aktuálně bude probíhat v MŠ.

Pojedeme v 8.15. hod mikrobusem a vrátíme se na oběd. Dětem je třeba dát sportovní oblečení a obuv, dle aktuální předpovědi počasí také pláštěnku.

Svačinu vezmeme s sebou z MŠ.

Pojedou děti dle věku (od nejstarších) do počtu naplněných míst v mikrobuse (cca 20 dětí). Ostatní děti zůstávají v MŠ a budou mít program s Benjamínky.

Přijďte do MŠ včas.

Výlet do ZOO v Jihlavě

V rámci oslavy dne dětí pojedeme v úterý 28.5.2024 do ZOO v Jihlavě.

Program:

  • Odjezd v 7.30 hod. od MŠ
  • Příjezd do Jihlavy, svačina
  • Prohlídka ZOO - zábavný program s kufříkem - plnění úkolů se skupinou dětí
  • Oběd - teplý řízek, chléb, ovoce
  • Edukativní programy - Zvířátka na dlani; Zoo v krabici
  • Odjezd z Jihlavy asi ve 13.30 hod
  • Návrat do MŠ kolem 15.00 hod

Nedávejte dětem další jídlo a sladkosti, děti budou mít všeho dostatek. prosíme jen tradičně o vhodné oblečení vzhledem k počasí, batůžek s pláštěnkou a lahev s pitím. Cena výletu bude upřesněna před jeho uskutečněním (využijeme peníze z kulturního fondu).

Náročnost výletu je vhodná i pro malé děti. Vzhledem k tomu, že budou děti unavené, vyzvedněte si je hned po výletu. Upřesněná informace o dojezdu z výletu bude na LYFLE - zašleme aktuálně dle situace při zpáteční cestě.

Pokud o výlet nemáte zájem, nahlaste ve třídě, jinak jedou všechny děti

Vycházka na střelnici

Milí rodiče,

v pátek 24. května, po dopolední svačině, navštívíme s dětmi střelnici ve Vendolí. Pro děti budou připraveny zábavné sportovní aktivity jako například střelba z kuše nebo střelba vzduchovkou, apod.

Prosíme Vás, dejte dětem sportovní oblečení a vhodnou obuv.

Děkujeme, učitelky MŠ Zdravíčko

Den matek v sokolovně

Prosíme všechny rodiče, aby přivedli své děti na oslavu Dne matek, která se uskuteční v sobotu 11. května 2024 v sokolovně ve Vendolí. Děti zde vystoupí se svým programem v úvodu odpoledne. Sraz dětí v sokolovně v 15.45 hod. Prosíme, dejte děvčatům bílá trička či bílé halenky a chlapcům bílé tričko či bílou košili. Počítáme s účastí všech dětí, zejména bez starších se neobejdeme při programu. Pro děti bude zajištěno malé občerstvení.

Děkujeme za spolupráci

Čarodějnické odpoledne

Míli rodiče, milé děti,

zveme Vás na naše čarodějnické odpoledne.

Bude se konat v úterý 30. dubna 2024 od 15.15 hod. u MŠ. 

Čeká Vás krátký průvod v kostýmech čarodějnic/čarodějů, program dětí, soutěže v čarodějnických disciplínách, šamanské bubnování, tetovačky, malování na obličej, pálení ohně, opékání párků, občerstvení, posezení u ohně s živou hudbou a odměny pro všechny.

Těšíme se na Vaši účast

Fotografování v MŠ

V letošním roce opět proběhne fotografování dětí v naší MŠ. Nabídka této služby je podobná jako v roce předcházejícím. Společně s rodiči byla na třídní schůzce vybrána varianta Veselé barvičky, součástí bude i společné foto dětí - viz ukázky fotografií a ceny přiloženy. 

Napište svůj zájem na seznam v MŠ na informační tabuli v patře (před třídou Žluťásků). Je možné vyfotografovat i mladší sourozence.

Fotograf k nám přijede v úterý 16. dubna 2024 v 8.00 hod. Je třeba přivézt děti včas, začínat budeme společným fotografováním. 

V případě, že nechcete, aby bylo Vaše dítě fotografováno, nahlaste to prosím předem učitelce. Věříme však, že budete spokojeni. Z poskytnutých fotografií bychom chtěli vytvořit tablo pro naše budoucí školáky.

Vítání jara

V úterý 9.4.2024 chystáme s dětmi tradiční vítání jara.

Nachystejte, prosím, dětem masky, které si navléknou na oblečení. Dejte je do podepsané igelitové tašky a doneste co nejdříve do MŠ. Půjdeme směrem k OÚ ve Vendolí. Masky se krátkým programem předvedou před mateřskou školou asi v 9.15 hod. Tato informace je pro rodiče z opačného konce a pro dojíždějící. S připraveným programem děti projdou po vesnici a uvítají společně jaro.

Děkujeme za spolupráci. 

Poprvé kuchařem

V pondělí 8.4.2024 v 9.00 hod. k nám zavítá pan kuchař s celou výbavou na vaření. Děti se seznámí s potravinami k vaření, s hygienou potravin a se způsoby jejich zpracování. Samy si připraví muffiny a následně snědí. Proto potřebujeme Váš souhlas s účastí na této akci, který poskytnete p.učitelce na třídě. Počítáme spíše se staršími dětmi nebo dětmi dle jejich zájmu (ve skupině asi 25 dětí).

Program je zaměřen na inovativní vzdělávání v MŠ a uplnatnění zážitkové pedagogiky.

                                        Těšíme se na netradiční den.

Velikonoční aranžování

Ve středu 20.3.2023 od 15.00 hod se v naší MŠ konají jarní dílny. Budou zaměřeny na výrobu jarní a velikonoční výzdoby dle připravených námětů nebo Vaší fantazie. Budeme mít k dispozici pentličky, větvičky z břízy, seno, jarní kytičky, proutěé misky, osení aj. Můžete si přinést vyfoukaná vejce, pentle, břečťan, proutí a další doplňky či materiál - není však podmínkou.

Přijďte udělat radost svým dětem a společně s nimi tvořit a zárověn si jarně vyzdobit svůj domov!

Těšíme se na Vaši účast :) 

1 2 3 4 ... 7