Mateřská škola Zdravíčko Vendolí (https://www.mszdravickovendoli.cz/)

Řadit dle: názvu | data | standardně

O čertovi a jiné vánoční pohádky

Milé děti,

máme pro vás dobrou zprávu. Ve čtvrtek 14. prosince 2021 navštívíme vánoční film v kině ve Svitavách. Odjezd v 7.20 hod. linkovým autobusem. Ve zbývajícím čase se podíváme do muzea s vánočním programem. Návrat v 10.30 hod. Svačinu si vezmeme s sebou. Vstupné 50 Kč + doprava bude odečtena dětem z vybraných peněz na 1. pololetí. Nejmenší děti zůstanou v MŠ a budou mít jiný program.

Celý program vánočního kina

Trailer k pohádce: https://youtu.be/7IdXR0NL3Do

Vánoční ekologická hra MŠ Zdravíčko Vendolí

„Získání velkého vánočního magnetu“

Do hry se mohou zapojit všechny děti z mateřské školy. Podmínkou je se aktivně zapojit do sběru, třídění a odvozu odpadu do sběrného dvora ve Vendolí. Abyste mohli vánoční magnet získat, je třeba odvézt nejméně 5 pytlů tříděného odpadu. S odvezením většího množství pytlů se zvyšuje naděje na výhru. Poslední kartičky se sluníčky přijímáme 14. prosince 2021 v MŠ na třídách. Velký vánoční magnet ozdobí váš domov o letošních prázdninách. Hodně úspěchů! Hra začíná

Výlet do pekla Čertovina - ZRUŠENO

Milé děti a vážení rodiče,

Chceme vám připomenout, že se chystáme na náš předvánoční výlet na Čertovinu u Hlinska.

Ve čtvrtek dne 2.12.2021, odjezd od MŠ autobusem v 7.30 hod. (termín byl posunut vzhledem ke středečnímu plavání). Vstupné děti 175,. Kč, dospělé osoby 390,-. Vstupné bude dětem odečteno z vybraných peněz na 1. pololetí. Děti se na místě nasvačí a vrátíme se na oběd.

Uvítáme, když se výletu zúčastní společně s dětmi i jejich rodiče – viz. informace na třídní schůzce v září. Máme již vytvořený seznam zájemců (též na třídní schůzce), ostatní můžete dohlásit svůj zájem na třídě u paní učitelky.

Čertovinské Peklo má pro předškoláky připravený program “Vrátný čert Vytřas provází”. U Lucifera si uděláme na památku společné foto.

Program Vrátný čert Vytřas provází

Vrátný čert Vytřas je čertí sluha, který má za úkol děti v Pekle bavit, ale zároveň je učit čertím mravům. Vytřas Vás provede útrobami pekelnými, kde žijí i ostatní čerti. Povypráví Vám legendu o tom, jak se Peklo na světě vzalo a zavede Vás do čertí školy, kde ověří Vaše znalosti. S líným čertem si zaskotačíte v čertovské trapírně, po níž následuje Audience u Lucifera. Zastávka Vás čeká i v čertovské kuchyni a žízeň uhasíte v šenku. Na závěr Vás Vytřas vtáhne mezi sedm smrtelných hříchů a na povrch zemský Vás protáhne přes útulnou kavárničku.

Pozvánka na vánoční keramické dílny

Mateřská škola Zdravíčko ve Vendolí zve srdečně děti a rodiče na

1. keramickou dílničku

která se koná v úterý 9.listopadu 2021 v 15.00 hod. v mateřské škole. Na základě vašeho zájmu uskutečníme tvoření s hlínou na již vánoční téma. Práce je velice jednoduchá, nic nosit nemusíte. Způsob práce s hlínou ukážeme, případně ji předvedou i vaše děti, které s ní již pracují. Náměty připravíme nebo můžete uplatnit své nápady. Výrobky budou vypáleny a dle potřeby dokončeny patinou či glazurou.

Přijďte udělat radost svým dětem a společně s nimi tvořit a zároveň si vánočně vyzdobit svůj domov!

Těšíme se na Vaši účast!

Divadlo v MŠ

Ve čtvrtek 21.10.2021 v 9. hodin naši MŠ navštíví divadlo s pohádkou: "Jak Honza ke štěstí přišel"

Vstupné je 50 Kč a bude odečteno z celkové částky, která byla vybrána od rodičů v měsíci září na I.pololetí školního roku 2021/2022.

Informace k plaveckému výcviku

Vycházka na střelnici

Milí rodiče,

ve středu 15. září, po dopolední svačině, navštívíme s dětmi střelnici ve Vendolí. Pro děti budou připraveny zábavné sportovní aktivity jako například střelba z kuše nebo střelba vzduchovkou, apod. Na závěr čeká děti odměna - opékání buřtů.

Prosíme Vás, dejte dětem sportovní oblečení a vhodnou obuv.

Děkujeme,

učitelky MŠ Zdravíčko

Cyklozávod

Na základě stále nejisté epidemické situace a doporučení krajského krizového štábu zastupitelstva obce na svém zasedání dne 29. 4. 2021 definitivně zrušilo pořádání cyklozávodu dětí a mládeže, který se měl uskutečnit 12. června 2021. Je nám líto, že Vám sdělujeme tuto nepříjemnou zprávu. Cyklozávod se uskuteční v náhradním termínu 9. září 2021.

Vyšetření zraku

Vážení rodiče,

připomínáme, že v pondělí 31.5.2021 v 10 hod. proběhne v MŠ dlouho plánované vyšetření zraku dětí, při němž lze podchytit skryté oční vady. Více informací žádejte u paní učitelky, která vám předá informační letáček. Je třeba předem zaplatit 150,- Kč a podepsat souhlas s vyšetřením. Děti, které se již dříve přihlásily budou automaticky vyšetřeny.