Řadit dle: názvu | data Nejstarší | standardně

Divadlo Trám ve Svitavách

V pondělí 11.12.2023 navštívíme s dětmi divadlo Trám ve Svitavách s představením „Vánoce za časů našich prababiček“.

Odjíždíme v 7:45 zvláštním autobusem. Svačinu budeme mít s sebou. Pojedou všechny děti, je třeba přijít do MŠ včas.

Vstupné a doprava bude odečtena dětem z vybraných peněz na 1. pololetí.

Více INFO o představení: https://kultura-svitavy.cz/akce/studio-dellarte-vanoce-za-casu-nasich-babicek/499

Mikulášské nadělování v sokolovně

Srdečně Vás zveme na Mikulášské nadělování, které se uskuteční v sobotu 2.prosince 2023 ve 14.00 hod v sokolovně.

Čeká Vás vystoupení dětí z MŠ, zdobení vánočního stromečku, mikulášský program, taneční vystoupení, tombola, nadílka a občerstvení.

Těšíme se na Vás!

Vánoční dílny

Akce se koná ve čtvrtek 23.11.2023 od 15.00 v naší MŠ a bude zaměřená na výrobu vánočních věnců. V případě zájmu se napište na seznam zájemců dole na informační tabuli. Můžete použít věneček z loňska nebo jej dostanete od nás. Za poskytnutý věneček na materiál vybíráme 40 Kč.

Materiál na výrobu budeme mít v MŠ – chvojí, stužky, drátky, svíčky, ozdoby. Můžete si také donést ozdoby vlastní.

Přijďte udělat radost svým dětem, společně s nimi tvořit a zároveň si adventně vyzdobit svůj domov!

Vítání tmy

Chystáme pro Vás a vaše děti „Vítání tmy“ spojené s Halloweenem

Akce se bude konat v pondělí 30.10.2023 a sraz bude v 17:30 u budovy MŠ

Nachystejte dětem masky a vezměte s sebou baterku – čekají Vás totiž zábavné disciplíny ve tmě.

Setkání dříve narozených

V sokolovně v sobotu 14.10.2023, začátek v 16.00

Děti vystoupí na začátku akce v krátkém programu, po něm mohou odejít. Sraz dětí v 15:45 v sokolovně, kde si je převezmou paní učitelky. Na jejich vystoupení se těší babičky a dědečkové, počítáme s účastí všech dětí, kromě nových, které se teprve na prostředí MŠ adaptují.

Podzimní aranžování

Zveme děti a rodiče na podzimní aranžování, které se uskuteční v MŠ ve středu 11. října 2023 v 15.00 hod.

Budeme vyrábět podzimní dekorace z okrasných dýní a dalších přírodnin. Téma: Podzimníček či Dýňáček

Přírodniny prp vás budou nachystány, ale můžete také přispět ze svých zdrojů dle vašich možností (větvičky, kůra, mech, kukuřičné šustí, obilí, aj.)

Vítáme Vaše nápady a náměty

Plavání ve školním roce 2023/2024

dostali jsme z plavecké školy ve Svitavách nabídku zúčastnit se plaveckého výcviku v novém školním roce 2023/2024 a to již od začátku září 2023.

Vzhledem k tomu, že se možná v průběhu roku bude bazén z důvodu rekonstrukce zavírat, chceme využít tuto nabídku a začít jezdit plavat v tuto dobu.

Napište nám tedy svůj zájem na jmenný seznam, který se nachází v budově MŠ na informační tabuli.

Rozloučení se školním rokem 2022/2023

Uskuteční se ve čtvrtek 15.6.2023 v 15.00 hod na zahradě MŠ

1. vystoupení dětí
  2. zhodnocení školního roku, odměny za projekt Mladý ekolog, mokré vysvědčení za plavání, soutěže
  3. zábavný program pro děti a rodiče - tradiční i netradiční disciplíny (děti soutězí se svými rodiči) - uvítáme přítomnost nejen maminek, ale taky tatínků
  4. slavnostní pasování našich nejstarších děti na školáky, loučení s MŠ
  5. pěnový útok na zahradě MŠ
  6. hudba, volná zábava, mňamky na grilu, další občerstvení

v pondělí 12. června, po dopolední svačině, navštívíme s dětmi střelnici ve Vendolí. Pro děti budou připraveny zábavné sportovní aktivity jako například střelba z kuše nebo střelba vzduchovkou, apod.

Děkujeme, učitelky MŠ Zdravíčko