Řadit dle: názvu Názvu sestupně | data | standardně

Preventivní vyšetření zraku

Ve středu 6. března v 9.45 hod. proběhne v naší MŠ preventivní vyšetření zraku dětí firmou Primavizus. Pokud máte o vyšetření zájem, zapište své jméno do tabulky, která je dole v MŠ na informační tabuli společně s informačním letáčkem. Cena vyšetření je 200 Kč.

Projektový den - Postavím si domeček

V rámci tématu ŠVP Postavím si domeček proběhne projektový den ve Vyšší odborné škole stavební a Střední škole stavební Vysoké Mýto.

V pátek 21.4.2023 bude odjezd od MŠ v 7.30 hod. Pojedou nejstarší děti z MŠ (seznam dětí je dole v MŠ na informační tabuli).

Odjezd z Vysokého Mýta v 10.45, vrátíme se na oběd.

Program: Děti budou pracovat se dřevem pod dohledem učitelek, pracovat budou společně se studenty stavební školy, seznámí se s různými stroji a nástroji. Bezpečnost zajištěna.

Svačinu si vezmeme s sebou. Děti mohou mít batůžek s pitím.

Rozloučení se školním rokem 2022/2023

Uskuteční se ve čtvrtek 15.6.2023 v 15.00 hod na zahradě MŠ

1. vystoupení dětí
  2. zhodnocení školního roku, odměny za projekt Mladý ekolog, mokré vysvědčení za plavání, soutěže
  3. zábavný program pro děti a rodiče - tradiční i netradiční disciplíny (děti soutězí se svými rodiči) - uvítáme přítomnost nejen maminek, ale taky tatínků
  4. slavnostní pasování našich nejstarších děti na školáky, loučení s MŠ
  5. pěnový útok na zahradě MŠ
  6. hudba, volná zábava, mňamky na grilu, další občerstvení

Setkání dříve narozených

V sokolovně v sobotu 14.10.2023, začátek v 16.00

Děti vystoupí na začátku akce v krátkém programu, po něm mohou odejít. Sraz dětí v 15:45 v sokolovně, kde si je převezmou paní učitelky. Na jejich vystoupení se těší babičky a dědečkové, počítáme s účastí všech dětí, kromě nových, které se teprve na prostředí MŠ adaptují.

Setkání s rodiči

ve čtvrtek 23.2.2023 v 15:15 se v naší MŠ Zdravíčko Vendolí uskuteční setkání s rodiči.

- hodnocení činnosti MŠ za I.pololetí

- aktuální informace o programu školy Naše mateřská škola podporující zdraví

- informace o činnosti MŠ v II. pololetí školního roku – příprava školních a mimoškolních akcí

- záznamy o rozvoji dětí, odklady školní docházky, konzultace s rodiči, informace od ředitelky ZŠ

Setkání s rodiči

Setkání s rodiči se uskuteční ve čtvrtek 1.února 2024 v 15:15 hod. v MŠ

Od 15.00-15.15 proběhne konzultace ředitelky ZŠ s rodiči budoucích školáků, informace o Základní škole Vendolí, indiviuální dotazování

1. hodnocení činnosti MŠ za 1.pololetí
    • vzdělávání dětí v tématických částech, plnění školního kurikula podpory zdraví Postavím si domeček
  2. Aktuální informace o programu školy Naše mateřská škola podporující zdraví
  3. Informace o činnosti MŠ v 2.pololetí školního roku
    • příprava školních a mimoškolních akcí
    • projektové dny Veselá věda, Život na hradě, Poprvé kuchařem, Malý kutil
    • Dětský masopust - Vítání jara
    • fotografování v MŠ
    • Den otevřených dveří a zápis do MŠ
    • Čarodějnické odpoledne
    • Den matek
    • návštěva dopravního hřiště
    • příprava jarní školy pro předškoláky
    • návrhy na školní výlet, nový ekologický projekt
    • Loučení s budoucími školáky
  4. Záznamy o rozvoji dětí, odklady školní docházky, konzultace s rodiči, informace od ředitelky ZŠ
  5. Informační systém v MŠ - Lyfle, webové stránky

Předem děkujeme za Vaši účast, zájem o informace a spolupráci s Vámi, protože se tímto způsobem dozvíte vše potřebné, co by Vám jinak mohlo uniknout.

Setkání se spisovatelkou dětských knih

V naší MŠ proběhne beseda s autorkou dětských knih J.Vítovou. A to ve středu 22.3. od 9:00

během besedy budou děti pracovat s několika knihami, budou tak rozvíjeny jejich komunikační dovednosti se zaměřením na rozšíření slovní zásoby. S dětmi budeme pracovat s knížkami Kamarádi z lesa aneb lež má krátké nohy a Kamarádi z lesa aneb s chutí do toho, půl je hotovo (mezi děti bude rozděleno vždy 10 knih), seznámí se s savci našich lesů. Vysvětlíme si přísloví, která se objeví v názvu každého dílu a představíme si hlavní hrdiny. Společně se pokusíme porozumět obsahu čtené ukázky, také se naučíme přiřadit spávnou stopu k danému zvířeti (zajíc, divoké prase, ježek a liška). Vše se úměrné dětem z MŠ.

Na závěr si představíme novou knížku Kocourek Uhlík a tajemná vrata. ze které si budeme číst a povídat si, o čem jsme četli...

Děti se naučí s knihami pracovat ve dvojici, barevné záložky pomohou s orientací v knihźe, měly by si vzájemně pomáhat.

Show se zvířátky

po vzájemné dohodě na třídních schůzkách se zítra 28.2.2023 uskuteční program s cvičenými pejsky a opicí Žofkou. Program bude začínat v 9:00 v naší MŠ. Proto prosíme přivézt děti do MŠ včas, děkujeme.

Sportujeme celý rok v MŠ Zdravíčko Vendolí

Víme, že pohyb a sportování má dobrý vliv na naše zdraví, proto jej často
zařazujeme do svého programu. Kromě každodenního cvičení, pohybových her,
vycházek a výletů si často dopřáváme i realizaci základů sportů, a to jak