Řadit dle: názvu | data | standardně

Mladý ekolog

pro letošní rok už ukončujeme sběr sluníček. Sluníčka noste do pondělí 12. června.

Sluníčka přinesená po tomto datu se budou započítávat do nového školního roku 2023/2024.

Návštěva dopravního hřiště

Ve čtvrtek 8.6.2023 jedeme s nejstaršími dětmi na dopravní hřiště ve Svitavách.

Vyjíždíme v 8:00 hod. speciální dopravou od MŠ.

S sebou prosíme přilbu a batůžek s pláštěnkou, malé pití. Na sebe sportovní oblečení a vhodnou obuv. Svačinu bereme z MŠ.

Zpět do MŠ se vracíme hromadnou dopravou na oběd.

Den matek v sokolovně

Prosíme všechny rodiče, aby přivedli své děti na oslavu Dne matek, která se uskuteční v sobotu 13. května 2023 v sokolovně ve Vendolí. Děti zde vystoupí se svým programem v úvodu odpoledne. Sraz dětí v sokolovně v 15.45 hod. Děti na místě oblékneme do společných triček. Počítáme s účastí všech dětí, zejména bez starších se neobejdeme při programu. Pro děti bude zajištěno malé občerstvení.

Děkujeme za spolupráci

Projektový den - Postavím si domeček

V rámci tématu ŠVP Postavím si domeček proběhne projektový den ve Vyšší odborné škole stavební a Střední škole stavební Vysoké Mýto.

V pátek 21.4.2023 bude odjezd od MŠ v 7.30 hod. Pojedou nejstarší děti z MŠ (seznam dětí je dole v MŠ na informační tabuli).

Odjezd z Vysokého Mýta v 10.45, vrátíme se na oběd.

Program: Děti budou pracovat se dřevem pod dohledem učitelek, pracovat budou společně se studenty stavební školy, seznámí se s různými stroji a nástroji. Bezpečnost zajištěna.

Svačinu si vezmeme s sebou. Děti mohou mít batůžek s pitím.

Dětské masopustní veselí

Masopustní průvod se uskuteční tento čtvrtek 20.4.2023 od 9.15 hod

Nachystejte, prosím, dětem masky, které si navléknou na oblečení. Dejte je do igelitové tašky a tu, prosím, podepište a doneste co nejdříve do MŠ. Půjdeme směrem na dolní Vendolí k OÚ.

Masky se krátkým programem předvedou před mateřskou školou asi v 9.15 hod. Tato informace je pro rodiče z opačného konce a pro dojíždějící. S připraveným programem děti projdou po vesnici a uvítají společně jaro. Uvítáme i Vaši účast na této akci dle Vašich možností. Děkujeme za spolupráci.

Fotografování v MŠ

V letošním roce opět proběhne fotografování dětí v MŠ. Společně s rodiči byla na třídní schůzce vybrána varianta sada Květy a pro předškoláky Dvojportrét v rámečku, součástí bude i společné foto dětí. Je možné vyfotografovat i mladší sourozence.

Napište svůj zájem na seznam, který se nachází nahoře v budově MŠ na informační tabuli (před třídou Žluťásků).

Fotograf k nám přijede v pátek 14.dubna 2023 v 8:00. Je třeba přivézt děti včas, začínat budeme společným fotografováním.

V případě, že nechcete aby bylo Vaše dítě foceno, nahlaste to prosím předem učitelce.

Velikonoční tvoření v muzeu ve Svitavách

Ve čtvrtek 30.března 2023 navštívíme Muzeum ve Svitavách, kde na nás čeká program s velikonoční tématikou a velikonočním tvořením. Odjedeme zvláštním autobusem v 7.45 hod. od MŠ a vrátíme se po 10.30 hod. linkovým autobusem. Vstupné pro děti 40 Kč. Svačinu se vezmeme s sebou. Přijďte do MŠ včas.

Setkání se spisovatelkou dětských knih

V naší MŠ proběhne beseda s autorkou dětských knih J.Vítovou. A to ve středu 22.3. od 9:00

během besedy budou děti pracovat s několika knihami, budou tak rozvíjeny jejich komunikační dovednosti se zaměřením na rozšíření slovní zásoby. S dětmi budeme pracovat s knížkami Kamarádi z lesa aneb lež má krátké nohy a Kamarádi z lesa aneb s chutí do toho, půl je hotovo (mezi děti bude rozděleno vždy 10 knih), seznámí se s savci našich lesů. Vysvětlíme si přísloví, která se objeví v názvu každého dílu a představíme si hlavní hrdiny. Společně se pokusíme porozumět obsahu čtené ukázky, také se naučíme přiřadit spávnou stopu k danému zvířeti (zajíc, divoké prase, ježek a liška). Vše se úměrné dětem z MŠ.

Na závěr si představíme novou knížku Kocourek Uhlík a tajemná vrata. ze které si budeme číst a povídat si, o čem jsme četli...

Děti se naučí s knihami pracovat ve dvojici, barevné záložky pomohou s orientací v knihźe, měly by si vzájemně pomáhat.

Show se zvířátky

po vzájemné dohodě na třídních schůzkách se zítra 28.2.2023 uskuteční program s cvičenými pejsky a opicí Žofkou. Program bude začínat v 9:00 v naší MŠ. Proto prosíme přivézt děti do MŠ včas, děkujeme.