Mateřská škola Zdravíčko Vendolí (https://www.mszdravickovendoli.cz/)

Řadit dle: názvu | data | standardně

Podzimní aranžování

Zveme děti a rodiče na podzimní aranžování, které se uskuteční v MŠ ve středu 11. října 2023 v 15.00 hod.

Budeme vyrábět podzimní dekorace z okrasných dýní a dalších přírodnin. Téma: Podzimníček či Dýňáček

Přírodniny prp vás budou nachystány, ale můžete také přispět ze svých zdrojů dle vašich možností (větvičky, kůra, mech, kukuřičné šustí, obilí, aj.)

Vítáme Vaše nápady a náměty

Plavání ve školním roce 2023/2024

Vážení rodiče,

dostali jsme z plavecké školy ve Svitavách nabídku zúčastnit se plaveckého výcviku v novém školním roce 2023/2024 a to již od začátku září 2023.

Vzhledem k tomu, že se možná v průběhu roku bude bazén z důvodu rekonstrukce zavírat, chceme využít tuto nabídku a začít jezdit plavat v tuto dobu.

Napište nám tedy svůj zájem na jmenný seznam, který se nachází v budově MŠ na informační tabuli.

Rozloučení se školním rokem 2022/2023

Uskuteční se ve čtvrtek 15.6.2023 v 15.00 hod na zahradě MŠ

Program:

1. vystoupení dětí
  2. zhodnocení školního roku, odměny za projekt Mladý ekolog, mokré vysvědčení za plavání, soutěže
  3. zábavný program pro děti a rodiče - tradiční i netradiční disciplíny (děti soutězí se svými rodiči) - uvítáme přítomnost nejen maminek, ale taky tatínků
  4. slavnostní pasování našich nejstarších děti na školáky, loučení s MŠ
  5. pěnový útok na zahradě MŠ
  6. hudba, volná zábava, mňamky na grilu, další občerstvení

Vycházka na střelnici

Milí rodiče,

v pondělí 12. června, po dopolední svačině, navštívíme s dětmi střelnici ve Vendolí. Pro děti budou připraveny zábavné sportovní aktivity jako například střelba z kuše nebo střelba vzduchovkou, apod.

Prosíme Vás, dejte dětem sportovní oblečení a vhodnou obuv.

Děkujeme, učitelky MŠ Zdravíčko

Mladý ekolog

Milí rodiče,

pro letošní rok už ukončujeme sběr sluníček. Sluníčka noste do pondělí 12. června.

Sluníčka přinesená po tomto datu se budou započítávat do nového školního roku 2023/2024.

Návštěva dopravního hřiště

Ve čtvrtek 8.6.2023 jedeme s nejstaršími dětmi na dopravní hřiště ve Svitavách.

Vyjíždíme v 8:00 hod. speciální dopravou od MŠ.

S sebou prosíme přilbu a batůžek s pláštěnkou, malé pití. Na sebe sportovní oblečení a vhodnou obuv. Svačinu bereme z MŠ.

Zpět do MŠ se vracíme hromadnou dopravou na oběd.

Den matek v sokolovně

Prosíme všechny rodiče, aby přivedli své děti na oslavu Dne matek, která se uskuteční v sobotu 13. května 2023 v sokolovně ve Vendolí. Děti zde vystoupí se svým programem v úvodu odpoledne. Sraz dětí v sokolovně v 15.45 hod. Děti na místě oblékneme do společných triček. Počítáme s účastí všech dětí, zejména bez starších se neobejdeme při programu. Pro děti bude zajištěno malé občerstvení.

Děkujeme za spolupráci

Projektový den - Postavím si domeček

V rámci tématu ŠVP Postavím si domeček proběhne projektový den ve Vyšší odborné škole stavební a Střední škole stavební Vysoké Mýto.

V pátek 21.4.2023 bude odjezd od MŠ v 7.30 hod. Pojedou nejstarší děti z MŠ (seznam dětí je dole v MŠ na informační tabuli).

Odjezd z Vysokého Mýta v 10.45, vrátíme se na oběd.

Program: Děti budou pracovat se dřevem pod dohledem učitelek, pracovat budou společně se studenty stavební školy, seznámí se s různými stroji a nástroji. Bezpečnost zajištěna.

Svačinu si vezmeme s sebou. Děti mohou mít batůžek s pitím.

Dětské masopustní veselí

Masopustní průvod se uskuteční tento čtvrtek 20.4.2023 od 9.15 hod

Nachystejte, prosím, dětem masky, které si navléknou na oblečení. Dejte je do igelitové tašky a tu, prosím, podepište a doneste co nejdříve do MŠ. Půjdeme směrem na dolní Vendolí k OÚ.

Masky se krátkým programem předvedou před mateřskou školou asi v 9.15 hod. Tato informace je pro rodiče z opačného konce a pro dojíždějící. S připraveným programem děti projdou po vesnici a uvítají společně jaro. Uvítáme i Vaši účast na této akci dle Vašich možností. Děkujeme za spolupráci.