Mateřská škola Zdravíčko Vendolí (https://www.mszdravickovendoli.cz/)

Aktuality

Řadit dle: názvu | data | standardně
1 3 4 5 6 7

Mobilní planetárium

Mobilní planetárium v MŠ Zdravíčko Vendolí

 

V pátek 25.2.2022 v 8:30 hod.

K dispozici bude dětem přenosné planetárium o průměru 5 m, kde se vejde přibližně 30 dětí a zde zhlédnou naučný film o vesmíru. Sluneční soustava a planety jsou zobrazované v celé kopuli a děti tak mají pocit, že jsou přímo ve vesmíru. Je to zajímavá forma výuky, film trvá cca 30 minut.

Vstupné je 80,- na dítě (vybrané peníze od rodičů na kulturní akce)

Je třeba dovést děti do MŠ do 8.00 hod, aby se stihly nasvačit.

 

Součástí dopoledního programu ten den bude fotografování dětí pro výrobu dárku na Den matek.

 

O čertovi a jiné vánoční pohádky

Milé děti,

máme pro vás dobrou zprávu. V úterý 14. prosince 2021 navštívíme vánoční film v kině ve Svitavách. Odjezd v 7.20 hod. linkovým autobusem. Ve zbývajícím čase se podíváme do muzea s vánočním programem. Návrat v 10.30 hod. Svačinu si vezmeme s sebou. Vstupné 50 Kč + doprava bude odečtena dětem z vybraných peněz na 1. pololetí. Nejmenší děti zůstanou v MŠ a budou mít jiný program.

Celý program vánočního kina

Trailer k pohádce: https://youtu.be/7IdXR0NL3Do

Vánoční ekologická hra MŠ Zdravíčko Vendolí

Vánoční ekologická hra MŠ Zdravíčko Vendolí

„Získání velkého vánočního magnetu“

Do hry se mohou zapojit všechny děti z mateřské školy. Podmínkou je se aktivně zapojit do sběru, třídění a odvozu odpadu do sběrného dvora ve Vendolí. Abyste mohli vánoční magnet získat, je třeba odvézt nejméně 5 pytlů tříděného odpadu. S odvezením většího množství pytlů se zvyšuje naděje na výhru. Poslední kartičky se sluníčky přijímáme 14. prosince 2021 v MŠ na třídách. Velký vánoční magnet ozdobí váš domov o letošních prázdninách. Hodně úspěchů! Hra začíná

 

Výlet do pekla Čertovina - ZRUŠENO

Milé děti a vážení rodiče,

Chceme vám připomenout, že se chystáme na náš předvánoční výlet na Čertovinu u Hlinska.

Ve čtvrtek dne 2.12.2021, odjezd od MŠ autobusem v 7.30 hod. (termín byl posunut vzhledem ke středečnímu plavání). Vstupné děti 175,. Kč, dospělé osoby 390,-. Vstupné bude dětem odečteno z vybraných peněz na 1. pololetí. Děti se na místě nasvačí a vrátíme se na oběd.

Uvítáme, když se výletu zúčastní společně s dětmi i jejich rodiče – viz. informace na třídní schůzce v září. Máme již vytvořený seznam zájemců (též na třídní schůzce), ostatní můžete dohlásit svůj zájem na třídě u paní učitelky.

Čertovinské Peklo má pro předškoláky připravený program “Vrátný čert Vytřas provází”. U Lucifera si uděláme na památku společné foto.

Program Vrátný čert Vytřas provází

Vrátný čert Vytřas je čertí sluha, který má za úkol děti v Pekle bavit, ale zároveň je učit čertím mravům. Vytřas Vás provede útrobami pekelnými, kde žijí i ostatní čerti. Povypráví Vám legendu o tom, jak se Peklo na světě vzalo a zavede Vás do čertí školy, kde ověří Vaše znalosti. S líným čertem si zaskotačíte v čertovské trapírně, po níž následuje Audience u Lucifera. Zastávka Vás čeká i v čertovské kuchyni a žízeň uhasíte v šenku. Na závěr Vás Vytřas vtáhne mezi sedm smrtelných hříchů a na povrch zemský Vás protáhne přes útulnou kavárničku.

Více

Pozvánka na vánoční keramické dílny

Mateřská škola Zdravíčko ve Vendolí zve srdečně děti a rodiče na

1. keramickou dílničku

která se koná v úterý 9.listopadu 2021 v 15.00 hod. v mateřské škole. Na základě vašeho zájmu uskutečníme tvoření s hlínou na již vánoční téma. Práce je velice jednoduchá, nic nosit nemusíte. Způsob práce s hlínou ukážeme, případně ji předvedou i vaše děti, které s ní již pracují. Náměty připravíme nebo můžete uplatnit své nápady. Výrobky budou vypáleny a dle potřeby dokončeny patinou či glazurou.

Přijďte udělat radost svým dětem a společně s nimi tvořit a zároveň si vánočně vyzdobit svůj domov!

Těšíme se na Vaši účast!

Divadlo v MŠ

Ve čtvrtek 21.10.2021 v 9. hodin naši MŠ navštíví divadlo s pohádkou: "Jak Honza ke štěstí přišel"

Vstupné je 50 Kč a bude odečteno z celkové částky, která byla vybrána od rodičů v měsíci září na I.pololetí školního roku 2021/2022.

Informace k plaveckému výcviku

https://www.mszdravickovendoli.cz/upload_files/files/Plavecky_vycvik_v.doc

Vycházka na střelnici

Milí rodiče,

ve středu 15. září, po dopolední svačině, navštívíme s dětmi střelnici ve Vendolí. Pro děti budou připraveny zábavné sportovní aktivity jako například střelba z kuše nebo střelba vzduchovkou, apod. Na závěr čeká děti odměna - opékání buřtů.

Prosíme Vás, dejte dětem sportovní oblečení a vhodnou obuv.

Děkujeme,

učitelky MŠ Zdravíčko

Cyklozávod

Na základě stále nejisté epidemické situace a doporučení krajského krizového štábu zastupitelstva obce na svém zasedání dne 29. 4. 2021 definitivně zrušilo pořádání cyklozávodu dětí a mládeže, který se měl uskutečnit 12. června 2021. Je nám líto, že Vám sdělujeme tuto nepříjemnou zprávu. Cyklozávod se uskuteční v náhradním termínu 9. září 2021.

http://www.mszdravickovendoli.cz/upload_files/files/Propozice-cyklo-zavodu-4.9.2021-Vendoli.doc

1 3 4 5 6 7