Setkání se spisovatelkou dětských knih

V naší MŠ proběhne beseda s autorkou dětských knih J.Vítovou. A to ve středu 22.3. od 9:00

během besedy budou děti pracovat s několika knihami, budou tak rozvíjeny jejich komunikační dovednosti se zaměřením na rozšíření slovní zásoby. S dětmi budeme pracovat s knížkami Kamarádi z lesa aneb lež má krátké nohy a Kamarádi z lesa aneb s chutí do toho, půl je hotovo (mezi děti bude rozděleno vždy 10 knih), seznámí se s savci našich lesů. Vysvětlíme si přísloví, která se objeví v názvu každého dílu a představíme si hlavní hrdiny. Společně se pokusíme porozumět obsahu čtené ukázky, také se naučíme přiřadit spávnou stopu k danému zvířeti (zajíc, divoké prase, ježek a liška). Vše se úměrné dětem z MŠ.

Na závěr si představíme novou knížku Kocourek Uhlík a tajemná vrata. ze které si budeme číst a povídat si, o čem jsme četli...

Děti se naučí s knihami pracovat ve dvojici, barevné záložky pomohou s orientací v knihźe, měly by si vzájemně pomáhat.