Řadit dle: názvu | data Nejnovější | standardně

Výlet do pekla Čertovina - ZRUŠENO

Milé děti a vážení rodiče,

Chceme vám připomenout, že se chystáme na náš předvánoční výlet na Čertovinu u Hlinska.

Ve čtvrtek dne 2.12.2021, odjezd od MŠ autobusem v 7.30 hod. (termín byl posunut vzhledem ke středečnímu plavání). Vstupné děti 175,. Kč, dospělé osoby 390,-. Vstupné bude dětem odečteno z vybraných peněz na 1. pololetí. Děti se na místě nasvačí a vrátíme se na oběd.

Uvítáme, když se výletu zúčastní společně s dětmi i jejich rodiče – viz. informace na třídní schůzce v září. Máme již vytvořený seznam zájemců (též na třídní schůzce), ostatní můžete dohlásit svůj zájem na třídě u paní učitelky.

Čertovinské Peklo má pro předškoláky připravený program “Vrátný čert Vytřas provází”. U Lucifera si uděláme na památku společné foto.

Program Vrátný čert Vytřas provází

Vrátný čert Vytřas je čertí sluha, který má za úkol děti v Pekle bavit, ale zároveň je učit čertím mravům. Vytřas Vás provede útrobami pekelnými, kde žijí i ostatní čerti. Povypráví Vám legendu o tom, jak se Peklo na světě vzalo a zavede Vás do čertí školy, kde ověří Vaše znalosti. S líným čertem si zaskotačíte v čertovské trapírně, po níž následuje Audience u Lucifera. Zastávka Vás čeká i v čertovské kuchyni a žízeň uhasíte v šenku. Na závěr Vás Vytřas vtáhne mezi sedm smrtelných hříchů a na povrch zemský Vás protáhne přes útulnou kavárničku.

O čertovi a jiné vánoční pohádky

Milé děti,

máme pro vás dobrou zprávu. V úterý 14. prosince 2021 navštívíme vánoční film v kině ve Svitavách. Odjezd v 7.20 hod. linkovým autobusem. Ve zbývajícím čase se podíváme do muzea s vánočním programem. Návrat v 10.30 hod. Svačinu si vezmeme s sebou. Vstupné 50 Kč + doprava bude odečtena dětem z vybraných peněz na 1. pololetí. Nejmenší děti zůstanou v MŠ a budou mít jiný program.

Celý program vánočního kina

Trailer k pohádce: https://youtu.be/7IdXR0NL3Do

Vánoční ekologická hra MŠ Zdravíčko Vendolí

„Získání velkého vánočního magnetu“

Do hry se mohou zapojit všechny děti z mateřské školy. Podmínkou je se aktivně zapojit do sběru, třídění a odvozu odpadu do sběrného dvora ve Vendolí. Abyste mohli vánoční magnet získat, je třeba odvézt nejméně 5 pytlů tříděného odpadu. S odvezením většího množství pytlů se zvyšuje naděje na výhru. Poslední kartičky se sluníčky přijímáme 14. prosince 2021 v MŠ na třídách. Velký vánoční magnet ozdobí váš domov o letošních prázdninách. Hodně úspěchů! Hra začíná

Mobilní planetárium

Mobilní planetárium v MŠ Zdravíčko Vendolí

V pátek 25.2.2022 v 8:30 hod.

K dispozici bude dětem přenosné planetárium o průměru 5 m, kde se vejde přibližně 30 dětí a zde zhlédnou naučný film o vesmíru. Sluneční soustava a planety jsou zobrazované v celé kopuli a děti tak mají pocit, že jsou přímo ve vesmíru. Je to zajímavá forma výuky, film trvá cca 30 minut.

Vstupné je 80,- na dítě (vybrané peníze od rodičů na kulturní akce)

Je třeba dovést děti do MŠ do 8.00 hod, aby se stihly nasvačit.

Součástí dopoledního programu ten den bude fotografování dětí pro výrobu dárku na Den matek.

Velikonoční aranžování

Srdečně zveme děti a rodiče na

Velikonoční aranžování

které se koná ve čtvrtek 7.dubna 2022 v 15.00 hod. v mateřské škole. Bude zaměřeno na výrobu jarní a velikonoční výzdoby dle připravených námětů nebo Vaší fantazie. Budeme mít k dispozici větvičky z břízy, seno, pentličky aj.

Můžete si přinést vyfouknutá vajíčka, pentle, břečťan, proutí a další jarní a velikonoční doplňky či materiál – není však podmínkou.

Přijďte udělat radost svým dětem a společně s nimi tvořit a zároveň si jarně vyzdobit svůj domov!

Návštěva divadla ve Fabrice ve Svitavách

Velikonoční království

V úterý 12.dubna 2022 pojedeme do Svitav na divadlo s velikonoční tématikou.

Odjíždíme v 7.20 hod. linkovým autobusem a zpět pojedeme v 10.30 hod. Svačinu budeme mít s sebou.

Pojedou všechny děti, je třeba přijít do MŠ včas.

Dětské masopustní veselí

Nachystejte, prosím, dětem masky, které si navléknou na oblečení. Dejte je do igelitové tašky a tu, prosím, podepište a doneste co nejdříve do MŠ. Půjdeme směrem na dolní Vendolí.

Masky se krátkým programem předvedou před mateřskou školou 26.4.2022 asi v 9.15 hod. Tato informace je pro rodiče z opačného konce a pro dojíždějící. S připraveným programem děti projdou po vesnici a uvítají společně jaro. Uvítáme i Vaši účast na této akci dle Vašich možností. Děkujeme za spolupráci.

Čarodějnické odpoledne

Srdečně Vás zveme na

ČARODĚJNICKÉ ODPOLEDNE S KOUZELNÍKEM

KDY? V PÁTEK 29.4.2022 na zahradě MŠ sraz v 15.15 hod. u MŠ

JAK? V KOSTÝMECH ČARODĚJNICE ČI ČARODĚJE

CO VÁS ČEKÁ? KRÁTKÝ PRŮVOD,

SOUTĚŽE V ČARODĚJNICKÝCH DISCIPLÍNÁCH

KOUZLENÍ S KOUZELNÍKEM JIŘÍČKEM

PÁLENÍ OHNĚ, OPÉKÁNÍ PÁRKŮ, DALŠÍ OBČERSTVENÍ

POSEZENÍ U OHNĚHUDBOU

ODMĚNY PRO VŠECHNY

TĚŠÍME SE NA VŠECHNY!

Den Matek v sokolovně

Prosíme všechny rodiče, aby přivedli své děti na oslavu Dne matek, která se uskuteční v sobotu 14. května 2022 v sokolovně ve Vendolí. Děti zde vystoupí se svým programem v úvodu odpoledne. Sraz dětí v sokolovně v 15.45 hod. Děti na místě oblékneme do společných triček. Počítáme s účastí všech dětí, zejména bez starších se neobejdeme při programu. Pro děti bude zajištěno malé občerstvení.

Děkujeme za spolupráci